Menu
  • HADR, NŮŽKY, PAPÍR
  •  
  • výstava ve foyer divadla
  • V srdci Děčína, Děčín v srdci
  • 27.4.
  • literární soutěž
Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné Studiová představení5 + 1 přidaná inscenace. Nečekejte mainstream. Čekejte naopak blízký kontakt s divákem, kapacita míst k sezení je omezena. Stálými hosty jsou Túľavé divadlo, Divadlo Vosto5, Divadlo Buchty&Loutky, tanečníce Miřenka Čechová. A stále přibývají další.

 

Radim Vizváry:
SÓLO

Best of z pantomimické tvorby Radima Vizváry, který za toto představení získal Cenu Thálie 2016. 

 

Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální. A i když se nechává ovlivňovat jinými styly, nakonec se vždy vydává vlastní cestou.
Radim Vizváry vám představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima.

 

RADIM VIZVÁRY ZÍSKAL CENU THÁLIE 2016 ZA MIMOŘÁDNÝ JEVIŠTNÍ VÝKON V KATEGORII BALET, PANTOMIMA NEBO JINÝ TANEČNĚ DRAMATICKÝ ŽÁNR V PŘEDSTAVENÍ SÓLO.

 

Jakub Nvota
NonSENs noci svätojánskej 
Túlavé divadlo

 

Jakub Nvota prepísal ďalšiu známu Shakespearovu hru.

 

Sen noci svätojánskej je už pôvodne skvelá komédia. Rešpektujúc dej a postavy vznikla však v Túlavom divadle celkom nová originálna hra plná humoru, vášne a lásky. V nej sa herecká skupina vedená principálom Andonom a prostomyseľným hercom Jožkom ocitá v kríze. Musia zasiahnuť vyššie divadelné sféry a poslať im príbeh, ktorý uzmieri dokonca samotnú divu súboru herečku Lóru a principála, ktorých rozdelila hádka kvôli nevere.

 

Je možné tu uveriť na lásku i zažiť nenávisť. Vtipné situácie v zámene milencov a vyčíňanie postavy Puka sa tu striedajú s jarmočnými výstupmi remeselníkov v aténskom lese. Všetko v poetike a humore Túlavého divadla.

 

V svätojánsku noc sú dovolené kúzla, čary a mágia, ktorá môže s ľudí robiť bláznov, dať im hoci i osliu hlavu, ale zároveň ich priviezť k rozumu. Táto „svätojánska noc“ Vás nakazí humorom a vášňou samotného Shakespeara a s hudbou, výtvarnom i hereckými výkonmi Vám sprostredkujeme nadpozemský zážitok.

 

účinkují: Jakub Nvota, Lucia Hurajová/Danica Matúšová, Štefan Richtárech, Štefan Martinovič, Zuzana Kyzeková, Daniela Mackovičová, Rado Hudec

 

 

 

 

 

Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné

Generální partner městského divadla

Hlavní partneři městského divadla