Děčín FB Divadlo Garage Kino
Menu
Aktuální opatření platná v divadle
 

30. 9. 2021

 

Smrt mu sluší!

PŘESOUVÁME NA 25.11.

25.11.

Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné

30.11. 19.00

Vstupenky

Bezruký Frantík

Divadlo pod Palmovkou

Groteska o klukovi, který nemohl obejmout svou milou.


režie: kol.
hrají: Jakub Albrecht, Tereza Dočkalová, Nataša Mikulová, Tomáš Dianiška, Igor Orozovič, Adam Vacula...; ze záznamu Jan Hartl, Lucie Brychtová

Černo-černá groteskní komedie inspirovaná skutečností. Příběh tělesně postiženého tvrdohlavého kluka, který usiluje o vymanění se z daného osudu i prostředí a který je nucen na pozadí novodobých českých dějin svádět veliký zápas o lidskou důstojnost. Cena divadelní kritiky za rok 2019 za nejlepší mužský herecký výkon: Jakub Albrecht Čáp, který ho nesl rodičům, mu před narozením ukousl ruce, a tak se Frantík narodil bez nich. Jeho upřímné nadšení je však naprosto nakažlivé. A to i v dobách, kdy je optimizmus jediné bohatství, které mu zbývá. Nohama se naučil dělat vše, co dítě potřebuje - vzít kámen a přehodit kostel, pouštět draka, cvrnkat kuličky a taky se prát. Spolužačky nosí krátké sukně, přišla nabídka z obludária a z fronty se vrací další mrzáci. Černo-černá komedie podle skutečného příběhu se soustřeďuje na vypjaté chvíle Frantíkova života, v nichž tvrdohlavý člověk usiluje o vymanění se z daného osudu i prostředí. Na pozadí novodobých českých dějin tak Frantíka čeká veliký zápas o lidskou důstojnost.

Píseň Igora Orozoviče "Holoubek" nazpívalo Dětské operní studio NDM Ostrava v aranži Zdeňka Dočekala, píseň "Frankie the armless" stejného autora nazpívala Lucie Brychtová a nahráli Zdeněk Dočekal (klavír), Filip Pastula (kontrabas) a Marcus Jurkovič (bicí). Za historické fotografie zapůjčené do inscenace děkujeme Historickému ústavu Jedličkova ústavu, Richardu Sobotkovi a Tomáši Černohousovi.

délka: 1:50 bez přestávky
v průběhu představení se na jevišti kouří

vstupné: 300, 260, 220, 180,- Kč

Sponzorem skupiny D3 je Ing. Aleš Klaudy

Vstupenky

Generální partner městského divadla

Hlavní partneři městského divadla