Děčín FB Divadlo Garage Kino
Menu
Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné

Hudebně zábavní divadlo


Pro milovníky zábavných a výpravných kousků, kde se čas od času objeví také vážnější titul. Muzikál, opereta, činoherní komedie jsou základním jmenovatelem této skupiny našeho abonmá. Kdo se rád směje a rád zpívá, nebo alespoň zpěv poslouchá, kdo má rád chytrou zábavu, ten je tady správně.

 

Cikáni jdou do nebe  
Divadlo Bez zábradlí

libreto: Jindřich Janda
hudba: Jevgenij Doga, Petr Malásek

účinkují: Kateřina Marie Fialová / Felicita Prokešová, Jan Kopečný / Peter Pecha, Ludmila Molínová, Filip Kaňkovský, Petr Pospíchal / Zdeněk Maryška, a mnoho dalších

Hudebně-dramatická balada. Podmanivé melodie a temperamentní tance. Strhující podobenství o věčné lidské touze po svobodě, o vášni a lásce, která dokáže zničit sama sebe.JOHANN STRAUSS ML.
Netopýr
Divadlo F.X. Šaldy

Slavná opereta o jednom bláznivém večeru. 

režie: Martin Otava
dirigent: Miriam Němcová

Vídeň, konec 19. století. Gabriel Eisenstein má nastoupit na krátkou dobu do vězení za urážku úředníka. V předvečer jeho nástupu se koná maškarní bál, během kterého dojde k třeskutým záměnám, dobývání cizích slečen, které se ukážou jako už jednou dobyté, a dalším eskapádám. Jen několik operet z obrovského množství děl tohoto žánru si dodnes udrželo svojí zvláštní přitažlivost – Netopýr je rozhodně jednou z nich. Traduje se o něm, že Strauss celou operetu napsal za čtyřicet dva nocí a že byla po šestnáci reprízách stažena z repertoáru. Podle libereckého divadla sice v tomto případě platí, že na každém šprochu, pravdy trochu,ale jsou tu také „ale“. Je pravda, že Strauss Netopýra načrtl za šest týdnů, ale dopracovával ho pak ještě po celý půlrok, který zbýval do premiéry. A z repertoáru vídeňské scény byl Netopýr skutečně stažen, ale jen proto, že divadlo muselo dostát smlouvě s jistou operetní společností. Po jejích představeních se opět začal hrát. Bez nadsázky lze říci, že Netopýr je dnes skutečným úhelným kamenem operetního žánru.
LIZ LOCHHEADOVÁ

Perfect Days
Pantheon production

hrají:Lenka Vlasáková, Jan Dolanský,Jan Hofman a další 
režie: Petr Kracik

Romantická komedie nejen o ženách a nejen pro ženy.

Úspěšná kadeřnice Barbs mána první pohled úplně všechno: prosperující firmu, popularitu, exkluzivní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí - nějak nestihla mít dítě a zbývá jí posledních pár let, kdy se to musí podařit. Jenže manželství se jí rozpadlo, nejbližší přítel je homosexuál a potenciální otcové z nejrůznějších důvodů selhávají. Lov na kvalitního dárce spermatu se pro ni pomalu ale jistě stává prioritou a posedlostí. Romantická a svižná komedie, která netradičním způsobem ironizuje (anti)feministická klišé. Hra Perfect days je vtipným důkazem toho,
že život pro nás vždy chystá něco úplně jiného, než si plánujeme.

 

 

Generální partner městského divadla

Hlavní partneři městského divadla