Děčín FB Divadlo Garage Kino
Menu
Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné

Klasické divadloPro milovníky klasicky provedených kusů přivážíme to nejlepší, co česká divadla uvádí. Nicméně i moderně uchopené výklady her starých klasiků zde mají své místo. Žánrově poskládáno napříč všemi vyššími i nižšími žánry jevištního umění. Zkrátka stará dobrá klasika.


Arthur Miller
Smrt obchodního cestujícího
Městská divadla pražská [Divadlo ABC]

hrají: Miroslav Donutil, Zuzana Kronerová a další

Nejslavnější drama Arthura Millera. Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který se probouzí z třpytivého snu do nemilosrdného rána reality. Snu o úspěchu, popularitě, ocenění, naplnění, rodině jako z reklamy na životní pojištění.

 

FEDERICO FELLINI
SILNICE
Divadlo Kalich

hrají: Barbora Hrzánová, Radek Holub, Zbigniew Kalina, Klára Cibulková,Radek Zima
režie: Lída Engelová

Cirkusácká romance o tom, že i malý kamínek má na tomhle světě smysl.

Slavný oscarový film Federica Felliniho Silnice posloužil jako námět divadelní hry, která sděluje prosté a moudré poselství: Každý kámen na světě má smysl. Stejně tak každý člověk, i ten nejubožejší.
Také soužití dvojice potulných komediantů, propastně odlišných, má tajemný důvod. Cituplná nota je v pravou chvíli přehlušována veselým rámusem jejich vystoupení. Strhující atmosféra starého cirkusu dokazuje známou pravdu: K tomu, aby umělec diváky pobavil, nepotřebuje technické zázraky, ale spíš pohotovost, vtip a odvahu.TERRENCE MCNALLY

Mistrovská lekce
Městské divadlo Mladá Boleslav 

Příběh Marii Callas vyprávěný Dagmar Peckovou.

v hlavní roli:
Dagmar Pecková
režie: Petr Mikeska

Výjimečná žena. Výjimečná umělkyně. Operní diva, která zažila úplný vrchol i pád až na dno. Maria Callas. Výjimečná žena. Výjimečná umělkyně. Operní diva, která zažila úplný vrchol i pád až na dno. Dagmar Pecková.
Přijďte na hodinu zpěvu a života, kde ve své velké činoherní premiéře vystoupí Dagmar Pecková v roli Marii Callas. Spojení, které poodhrne oponu světa opery. Exkluzivní zážitek.

 

 

Generální partner městského divadla

Hlavní partneři městského divadla