Menu
Velké lásky v malém hotelu

V PRODEJI

6.3.

Dan Bárta & Illustratosphere

V PRODEJI

1.4.

Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné

12.3. 19.00

Vstupenky

Tennessee Williams

Kočka na rozpálené plechové střeše

Městské divadlo Mladá Boleslav

Vážení diváci,

představení Teď mě zabij / Městské divadlo Mladá Boleslav, které jsme měli v tomto termínu uvést, rušíme kvůli nemoci jednoho z herců. Za případné problémy a zmatky - je uvedené v tištěných programech, se omlouváme.

 

Slavné rodinné drama z amerického jihu ve zcela novém překladu.

překlad: Zuzana Josková
úprava a režie: Petr Svojtka

hrají: Malvína Pachlová, Milan Ligač, Petr Bucháček, Ivana Nováčková, Alena Hladká, Petr Prokeš, Milan Koníček, Roman Teprt / Ivo Theimer a další

Klasické americké drama Tennesseho Williamse bylo v roce 1955 oceněno Pulitzerovou cenou a je sondou do problémů rodinného života. Rodina je základ společnosti a snažíme se ji udržet pohromadě za každou cenu, protože jak praví sám autor: "vítězstvím pro kočku na rozpálené plechové střeše je to, že se tam snaží vydržet co nejdéle".

Žádný jiný autor neovlivnil americký film a divadlo 20. století víc než Williams. Dotýkal se témat, která byla silně tabuizována (homosexualita, rozklad rodiny, pokrytectví jako systém řídící naše životy atp.), vycházel ze svých zkušeností a tyto původně reálné obrazy měnil v obrazy symbolické, které přes velký časový odstup rezonují dodnes.


délka: 2:25
vstupné: 230, 210, 180, 150,- Kč
sponzorem skupiny D3 je Ing. Aleš Klaudy

Vstupenky
Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné

Generální partner městského divadla

Hlavní partneři městského divadla