přihlášené školy

  info

   OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME OD 8. 1. 2024 OD 7:00 

  Vážení pedagogové,


  abychom minimalizovali výskyt chyby, procházejte si, prosím,
  záznamy na jednotlivá představení.
  V případě objevení nesrovnalostí nás kontaktujte:
  Lucie Ortová
  ortova@divadlodecin.cz


  Kontrolujte si prosím, průběžně Vaše přihlášení.

  Objednávka musí obsahovat :

  Název představení - den - čas - počet diváků/třída - název školy - jméno objednavatele a kontakt.

  Informace v katalogu a na webových stránkách divadla jsou informativní
  a proto si Městské divadlo Děčín vyhrazuje právo na změnu programu
  a upřednostňování objednávek mateřských škol na první hrací čas (8.30)
  z důvodu věku diváků a okolností z toho vyplývajících.
  Zasedací pořádek zajišťují zaměstnanci divadla.

  Prosíme spolupracující pedagogy, aby pečlivě zvážili:

  - vhodnost vybraného termínu (ředitelská volna, malování, celoškolní projekt, výlet, exkurze)
  - věkovou adekvátnost představení (rádi telefonicky poradíme)

  DO SÁLU NENÍ DOVOLENO VNÁŠET JÍDLO A OTEVŘENÉ NÁPOJE, KTERÉ BY VYLITÍM MOHLY POŠKODIT SEDAČKY.
  ROVNĚŽ JE NUTNÉ ODLOŽIT SI KABÁTY, DEŠTNÍKY A BATOHY V DIVADLENÍ ŠATNĚ.
   
  KAPACITA DIVADLA: 254 MÍST - PŘÍZEMÍ
  65 MÍST - I.BALKÓN
  40 MÍST - II.BALKÓN ( 40 MÍST OCHOZY).
  CELKEM CCA 380.
  ODCHYLKA NAHLÁŠENÝCH PROTI SKUTEČNOSTI JE CCA -15%.
  NA PŘEDSTAVENÍ S MENŠÍ SCÉNOU JE OMEZEN PRODEJ LÍSTKŮ.
  SEDADLA JSOU URČENA STUDENTŮM / PEDAGOGOVÉ MAJÍ PŘÍSTAVKY.
  DĚKUJEME ZA SNAHU NENOSIT DO DIVADLA BATOHY (PROSTOROVÉ DŮVODY).

  Představení pro I. stupeň ZŠ a MŠ / jaro 2024 / 1. část

  1stjaro24.jpg

  Karel Čapek
  Velká pošťácká pohádka
  Liduščino divadlo
  čt 8. 2. 2024         
  8:30 a 10:15         
  70,-  
    
     
  Délka představení 65 minut.         

  Listonoš, pan Kolbaba, zahlédl v noci na poště rozesmáté poštovní skřítky. Hráli mariáš s dopisy. Jedno psaníčko ale vůbec nemělo adresu! Skřítci vyčetli, že nějaký Frantík píše Mařence a chce si ji vzít. Pan Kolbaba by důležitý dopis rád doručil, jenže nevěděl komu. Vydal se proto do světa, aby Mařenku našel. Jenže jak ji hledat? Trvalo to celý rok, cestou zažil řadu dobrodružství i legrace, nakonec ale Mařenku našel.

  Určeno zejména pro: 1. - 2. tř. ZŠ             

  Malý princ
  Příběh chlapce z planety B612
  Muzikálový příběh
  Hudební divadlo dětem
  čt 22. 2. 2024
  9:00                       
  70,-       

  “Každý dospělý byl dítětem, ale málokdo si na to pamatuje.” Ponořte se s námi do příběhu Antoina De Saint Exupéryho a objevujte svět očima Malého prince. Celý příběh jsme přetvořili v hudebně divadelní zážitek pro malé i velké, kde se každý setkává s tajemstvím kvetoucí růže…

  Malý princ není pouze pohádkou, je filosofickým příběhem, který nás i naše děti učí lásce, pokoře a životním hodnotám. V tomto hudebně dramatickém zpracování si můžete spolu s dětmi každého věku užít všechny důležité obrazy jedinečného díla, obsahujícího mnoho metafor, ale i nadhledu, radosti a důvtipu.

  Muzikálová forma představení umožňuje každému divákovi lehce prožít příběh pilota, který ztroskotal se svým letadlem v Saharské poušti. Tam potkává bytost se zvonivým smíchem, která přichází z jiné planety a postupně se stává pilotovým blízkým přítelem.

  "Vydejme se s nimi na cestu jedinečných setkání a připomeňme si opravdovost přátelství, lásku, která překonává planety, zázrak upřímné radosti a také nezvratné loučení, jak je lze vidět jen dětskýma očima. Možná se nám podaří uvidět namísto obyčejného klobouku velikého slona v hroznýšovi. Přestaneme na chvilku počítat a tvořit složité plány, vyměníme strach a logiku za naději a třeba i zaslechneme pod noční oblohou smějící se hvězdy….” (Michaela Novozámská)

  Obrazy: 1. Ztroskotání na poušti, 2. Setkání s Malým princem, 3. Planety a cestování vesmírem, 4. Země a rozhovor s hadem, 5. Přátelství s liškou, 6. Květina, 7. Zázračná studna v poušti, 8. Hvězdy na rozloučenou.

  Obsazení: Ester Novozámská a David Benda
  Písničky napsala: Michaela Novozámská
  Hudba: Jiří Kameník a Michaela Novozámská
  Hudební doprovody: Jiří Kameník, Ladislav Novotný, Matěj Krečmer, Dominik Novozámský

  délka: 60 minut

  Ivan Vyskočil
  Masák  
  muzikál
  Gymnázium Friedricha Schillera Pirna
  út 27. 2. 2024     
  9:00 
  70,-    
  česko/německy     

  V jedné nejmenované škole vládne tvrdý teror. Učitelé neznají slitování a nemilosrdně trestají sebemenší provinění proti přísnému školnímu řádu. Žáci se marně snaží proti nespravedlivým kantorům bouřit. Zkusili všechno, ale vždycky to skončilo fiaskem. Vypadá to, že šance na změnu není možná. A pak přijde do školy nový žák. Vypadá divně a tvrdí, že má plán a že ten plán bude zaručeně fungovat.  JOHN and MARY
  Divadelní centrum

  čt 7. 3. 2024
  9:00
  100,-

  Pozor! Objednávky z podzimu neplatí. Vytvořte prosím novou objednávku, děkujeme!

  Činoherní anglicko – české divadelní představení koncipované jako inscenovaná učební pomůcka

  V jednotlivých částech známého pohádkového příběhu jsme vytvořili aktuální a svěže působící scénky ze života dvou sourozenců. Právě harmonický sourozenecký vztah, překonávající jakékoli nástrahy a překážky je jedním z ústředních témat naší pohádky.
  V netradičním příběhu jsou prostřednictvím dvou hlavních hrdinů do divadelního jazyka přetransformována témata jako úcta k rodičům, přirozená ochrana přírody, schopnost orientovat se v přírodě bez jakýchkoli technických vymožeností či úcta ke starším.

  Jazyková úroveň je svojí gramatickou a komunikační náročností nastavena tak, aby i nejmladší žáci úspěšně zdolali výzvu, kterou pohádka v anglicko-českém jazyku představuje a zažili používání anglického jazyka v atraktivní jevištní podobě. Jsme přesvědčeni, že hra v nich posílí sebejistotu a vytvoří pozitivní vztah ke studiu anglického jazyka.
  S dostatečným časovým předstihem dodáváme vyučujícím pracovní materiály ve formě gramatických, lexikálních a poslechových cvičení, které ocení vyučující i žáci.

  Cílem představení je atraktivní a hravou formou umožnit žákům zdokonalovat znalost cudzího jazyka, motivovat k dalšímu rozvíjení jazykových schopností u dětí, získat schopnost bezprostřední interakce a zároveň prožít jedinečný umělecký zážitek.

  Vzhledem k tomu, že našim zkušeným hercům se velmi úspěšně daří publikum zaujmout a udržet pozornost až do konce, nedoporučujeme vybírat ročníky nebo jednotlivé žáky na základě jazykové zdatnosti, ale spíše s ohledem na to, že jim chceme anglický jazyk přiblížit v atraktivní divadelní formě a pomoci jim překonat případné zábrany.


  RÁKOSNÍČEK A JEHO RYBNÍK
  Divadlo scéna Zlín           
  út 12. 3. 2024          
  8:30 a 10:15  
  70,-          
     

  Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet je rybníček Brčálník. Na první pohled vám může připadat docela obyčejný, ale už na ten druhý zjistíte, že se v něm dějí podivuhodné věci. Bydlí tam totiž Rákosníček. Roztomilý zelený skřítek sršící nápady. Vyražte s námi do jeho světa, plného hravosti, humoru a písniček, vyražte s námi za Rákosníčkem.

  Loutková revue 
  Na kouzelném paloučku
  st 27. 3. 2024   
  8:30 a 10:15         

  70,-       

  Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím „Na kouzelném paloučku“ odehrálo. Těší se na vás tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný „šoumen“ myšák Kiko, který se vám rád předvede v plné parádě! Podíváte se také na rybičky pod hladinou, proletíte se s papírovými draky široko-daleko a na palouček zavítají kamarádi Jů a Hele. 

  Ferda mravenec v cizích službách
  Divadlo SemTamFór
  út 9. 4. 2024                
  8:30 a 10:15    
  70,-            

  Veselý výlet do hmyzí říše za dobrodružstvím známé pohádkové postavičky podle stejnojmenné knížky Ondřeje Sekory.

  Ferda ztroskotá v cizině, je zajat rezavými mravenci a přinucen pracovat jako otrok pro různé zástupce hmyzí říše. Slouží jako trubač a nosič trumpety u čmeláka. Aportuje ulovený hmyz střevlíku Masorádovi. Odmítne nadhánět mravence mravkolvímu mláděti Ťutínkovi. Pečuje o larvy chrostíka. Ale nakonec je zachráněn a vrací se do své domoviny.

  Délka inscenace 45min bez přestávky.

  Staré pověsti české        
  Divadlo Rozmanitostí Most         
  čt 25. 4. 2024   
  8:30 a 10:15
  70,-       
                
  Že je historie nuda? Staré pověsti České v režii Jiřího Krause vás vyvedou z omylu!
  Kdo jako první dorazil na horu Říp, zatím co se Praotec Čech zaobíral mlékem a strdím? Kazí Teta Libuši, nebo Libuše Tetu? Co je to za město, jehož sláva bude hvězd se dotýkat a značí dlouhé vlasy krátký rozum? Zábavně satirická loutková v krátkých a vtipných epizodách odvypráví báje a pověsti o původu českého národa.
  Pro diváky od 7 let. Inscenace je určena především pro malé školáky, ale určitě se u ní pobaví i dospělí diváci.

  Představení pro I. stupeň ZŠ a MŠ / jaro 2024 / 2. část

  Rarášci a vesmír              
  út 7. 5. 2024          
  8:30 a 10:15     
  70,-     

  Zábavná hudební show plná písniček, povídaní pohybu a zábavy...
  Jedinečné velkoplošné animované videoprojekce - princip Laterna Magika. Ve spolupráci s Planetáriem Praha a Vladimírem Remkem (vystupuje přímo v projekcích). Společně se seznámíme s dějinami vesmíru a kosmonautiky . Poznáme souhvězdí na obloze, spočítáme si planety naši Sluneční soustavy. Navštívíme starověké astronomy Koperníka, Bruna a Galilea a dalekohledem budeme pozorovat hvězdy. Zjistíme , která zvířátka letěla do vesmíru před prvním kosmonautem J.Gagarinem. Podíváme se společně na Měsíc, kde přistála posádka Apolla 11 , zažijeme stav beztíže a poznáme náročný výcvik kosmonautů na centrifuze a s Pepinem se dostaneme až na vesmírnou stanici ISS. ... a možná nás navštíví první československý kosmonaut Vladimír Remek.  

      


  Václav Čtvrtek
  Vodník Česílko      
  Divadlo Scéna Zlín

  út 28. 5. 2024          
  8:30 a 10:15
  70,-                     

  Česílko je důvtipný vodník, který bydlí v rybníčku, spolu s kaprem Osmikiláčem. Kousek od jejich rybníčku má svůj zámek lakomý Knížepán, který tak trochu závidí Česílkovi přátelství s kaprem Osmikiláčem a zároveň usiluje o jejich rybník. K rybníčku se jednoho dne přistěhuje krásná Rusalka, která hledá domov. Ta se spřátelí hlavně s Česílkem. Jenže Knížepán by se rád ženil a Rusalka se mu moc líbí.  Přijďte zjistit, jestli lakomý Knížepán bude mít svatbu s Rusalkou a nebo koho si rusalka nakonec vezme? Přijďte se podívat na pohádku, podle dnes již klasického večerníčku.

  Délka představení: 60 minut.

  Režie: Michal Sopuch
  Hrají:
  VODNÍK ČESÍLKO - Adam Caha / Gabriel Kulíšek / Dalibor Dufek / Jiří Daniel
  KNÍŽEPÁN AJ. - Václav Vítek / Michal Sopuch / Jiří Valůšek / Zbyšek Humpolec
  RUSALKA ANDULKA AJ. - Hana Mrázková
  Hudba: David Rotter
  Scéna a kostýmy: Jiří Skovajsa, Adel Stránská

  Představení pro II. stupeň ZŠ a SŠ / jaro 2024

  2stjaro24.jpg

  Daniel Nový
  Lída Baarová a ta druhá
  Vodárenská věž Letná
  út 6. 2. 2024     
  10:00    
  100,-    

  Výprava: Markéta Šafáriková. Hudba: Radomír Švec. Choreografie: Lucie Linhartová. Režie: Josef Hervert.
  Hrají: Barbora Mottlová, Lucie Linhartová, Radomír Švec.

  Hra o životních peripetiích hvězdy a životě v jejím stínu.

  Tragická fraška o rozdílných charakterech i osudech dvou sester. Jedné se stala prokletím její krása. A té druhé pouze to, kdo byla její sestra. Obě toužily po velkých filmových rolích, ale tu nejtěžší jim připravil sám život. Jak lehké je odsoudit Lídu Baarovou a pochopit Zorku Janů.


  Malý princ
  Příběh chlapce z planety B612
  Muzikálový příběh
  Hudební divadlo dětem
  čt 22. 2. 2024
  11.00                   
  70,-       

  “Každý dospělý byl dítětem, ale málokdo si na to pamatuje.” Ponořte se s námi do příběhu Antoina De Saint Exupéryho a objevujte svět očima Malého prince. Celý příběh jsme přetvořili v hudebně divadelní zážitek pro malé i velké, kde se každý setkává s tajemstvím kvetoucí růže…

  Malý princ není pouze pohádkou, je filosofickým příběhem, který nás i naše děti učí lásce, pokoře a životním hodnotám. V tomto hudebně dramatickém zpracování si můžete spolu s dětmi každého věku užít všechny důležité obrazy jedinečného díla, obsahujícího mnoho metafor, ale i nadhledu, radosti a důvtipu.

  Muzikálová forma představení umožňuje každému divákovi lehce prožít příběh pilota, který ztroskotal se svým letadlem v Saharské poušti. Tam potkává bytost se zvonivým smíchem, která přichází z jiné planety a postupně se stává pilotovým blízkým přítelem.

  "Vydejme se s nimi na cestu jedinečných setkání a připomeňme si opravdovost přátelství, lásku, která překonává planety, zázrak upřímné radosti a také nezvratné loučení, jak je lze vidět jen dětskýma očima. Možná se nám podaří uvidět namísto obyčejného klobouku velikého slona v hroznýšovi. Přestaneme na chvilku počítat a tvořit složité plány, vyměníme strach a logiku za naději a třeba i zaslechneme pod noční oblohou smějící se hvězdy….” (Michaela Novozámská)

  Obrazy: 1. Ztroskotání na poušti, 2. Setkání s Malým princem, 3. Planety a cestování vesmírem, 4. Země a rozhovor s hadem, 5. Přátelství s liškou, 6. Květina, 7. Zázračná studna v poušti, 8. Hvězdy na rozloučenou.

  Obsazení: Ester Novozámská a David Benda
  Písničky napsala: Michaela Novozámská
  Hudba: Jiří Kameník a Michaela Novozámská
  Hudební doprovody: Jiří Kameník, Ladislav Novotný, Matěj Krečmer, Dominik Novozámský

  délka: 60 minut

  Ivan Vyskočil
  Masák  
  muzikál
  Gymnázium Friedricha Schillera Pirna
  út 27. 2. 2024     
  9:00 
  70,-    
  česko/německy     

  V jedné nejmenované škole vládne tvrdý teror. Učitelé neznají slitování a nemilosrdně trestají sebemenší provinění proti přísnému školnímu řádu. Žáci se marně snaží proti nespravedlivým kantorům bouřit. Zkusili všechno, ale vždycky to skončilo fiaskem. Vypadá to, že šance na změnu není možná. A pak přijde do školy nový žák. Vypadá divně a tvrdí, že má plán a že ten plán bude zaručeně fungovat.  PETER BLACK 2 –
  A NEW BEGINNING
  anglicko - české představení
  Divadelní centrum

  čt 7. 3. 2024
  11.00
  100,- Kč

  Pozor! Objednávky z podzimu neplatí. Vytvořte prosím novou objednávku, děkujeme!

  Činoherní anglicko – české divadelní představení koncipované jako inscenovaná učební pomůcka

  Inscenace Peter Blac 2 s potitulem "A New beginning" formálně a inscenacně přímo navazuje na náš úspěšný titul Peter Black. Obsahově jsme se tentokrát rozhodli rozehrát téma, které se bezprostředně dotýká nás všech a dříve či později s ním budeme v různých podobách konfrontováni všichni. Hledání správného zaměstnání, je podle nás natolik dobrodružný fenomén, že si zaslouží jevištní zpracování. Peter Black jako člověk z ulice, začíná svou novou cestu za prací. Prochází sérií profesí a prací, při kterých podstupuje zkoušky vlastní osobnosti a vlastních možností.


  Vědomostní předpoklady, fyzická omezení, zodpovědnost, lehkovážnost, strach, prátelství, disciplína, odvaha, zvyk, náhoda a možná i láska. To jsou jen některé z faktoru, které mohou mít zásadní vliv na výběr správného zaměstnání a proto se objeví i v naším příběhu. Šest různých profesí, anglický projev s použitím atraktivních dialektu, variabilní scéna, dynamická hudební koláž a expresivní herectvo, to vše přináší náš nový titul Peter Black 2.
  Jazyková úroveň je nastavená svou jazykovou a komunikační náročností tak, aby diváci úspěšně zdolali výzvu, kterou divadelní hra v anglickém jazyku určitě je. Jsme přesvědčeni, že divadlo v nich posílí sebejistotu a vytvoří pozitivní vztah ke studiu anglického jazyka.


  Dialogy mezi jednotlivými postavami jsou založeny na velmi srozumitelných zápletkách a tomu primereně odpovídá i náročnost anglického jazyka.
  V českém jazyku odezní dějové resumé právě odehrané části se stručným naznačením dalšího vývoje příběhu. Tato inscenační intermezza se osvědčila jako záchytné body pro mladší a méně zdatné angličtináře.


  Při přípravě scenáře jsme spolupracovali s pedagogy anglického jazyka tak, aby byl vědomostně přiměřený dané věkové kategorii. Slangové výrazy a fráze byly konzultovány s anglickými lektory.

  Představení je zaměřené zejména na:
  Přítomný čas – jednoduchý a průběhový
  Minulý čas – jednoduchý a průběhový
  Budoucí čas
  Předpřítomný čas – jednoduchý a průběhový
  Podmínkové věty
  Trpný rod
  Frázová slovesa                              

  Lev Nikolajevič Tolstoj
  Anna Karenina  
  Divadlo Kampa  
  po 25. 3. 2024     
  9:30      
  100,-    

  Vášnivý příběh o niterné podstatě lásky podle knihy Lva Nikolajeviče Tolstého

  Dramatizace a režie: Iveta Dušková
  Herecká spolupráce: Hana Smrčková
  Pohybová spolupráce: Petra Záveská Duspivová
  Kostýmy: Dana Heroldová
  Kostýmní spolupráce: Libuše Fáryová
  Scénografie: Iveta Dušková, Petr Herold, Jan Čapek, Karel Čapek
  Světelný design: Jan Čapek
  Zvuk: Christian Hummel
  Technická spolupráce: Petr Taclík
  Grafický design: Tereza Králová
  Fotografie: Jáchym Kliment
  Produkce: Divadlo Kampa – Marie Sýkorová, Agáta Dušková

  Hodnocení: 100 %

  Klasické pojetí, minimalistická forma, skvělé herecké výkony, jednoduché kostýmy, které vás přenesou do 19. století. Takové je představení Anna Karenina v pražském Divadle Kampa.

  Chráněnou kulturní památkou by se dal nazvat i román Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Karenina, poprvé vydaný na pokračování v letech 1873 až 1877. Zacházení s ním musí být opatrné, v rukavičkách, proto je vždy riziko pustit se do zpracování. Týmu Divadla Kampa se to povedlo výtečně. Z románu tam vysekali »omáčku« (která se krásně čte, je důležitá pro film, ale divadelní představení by protáhla na týden), nechali podstatné, nepustli se do nejisté moderny, která se může povést, ale také dílo zabít. Při dlouhotrvajícím potlesku na premiéře bylo cítit, že je od srdce, při představení nikdo ani nedutal, slyšet by bylo i spadnutí špendlíku.

  Excelentní výkony

  Annu Kareninovou znamenitě ztvárnila Pavla Drtinová, známá kupříkladu ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Ukázala, že se umí zhostit různorodých úloh. V roli jejího manžela – vysokého státního úředníka Alexeje Karenina – se představil Petr Herold, který mu vdechl lidskost. Člověku ho bylo často líto. Svůdníka Alexeje Vronskeho zahrál – lehce a ležérně – Pavel Kryl. Dramatické scény střídaly scény humorné, které komorní prostředí divadelního sálu rozesmály od ucha k uchu. Zároveň ukázaly nesmírný komediální talent Agáty Duškové, která »vystřihla« Kitty Ščerbackou. Skvěle jí sekundoval její nápadník a posléze muž Konstanin Levin, v provedení Marka Menšíka.

  Radost jako protipól drásavosti

  »Kitty Ščerbacká je upřímná, spontánní, nezáludná bytost, která by měla vnášet na jeviště světlo a radost jako protipól »drásavější« linii příběhu Anny a Vronského,« říká trefně Agáta Dušková. Zpracování notoricky známého příběhu Anny Kareniny, který sice končí tragicky, ale je plný vášnivých citů i slz, byl snem dramaturgyně a režisérky Ivety Duškové. »Drama Anna Karenina jsem si vybrala, protože je to hodně silný příběh a těch je docela málo. Možná taky proto, že jsem kdysi jako mladá herečka toužila Annu Kareninu hrát. Ale hlavně, proto, že v současné době je pro mě téma hodně aktuální,« říká mimo jiné na průvodním prospektu k představení.

  Nefalšovaný boršč i vodka

  Premiéra, která se uskutečnila v pátek 7. dubna, dala tušit, že představení bude úspěšné. Silné je nejen zpracováním či hereckými výkony, ale i prostředím divadla. Herce máte jako na dlani, vidíte, jak hrají očima, jak dýchají, čtete jim ve tvářích, ruská hudba zní jako zvon… Dlouhotrvající potlesk nebyl tečkou. Večer pokračoval v horních prostorách divadla, kde na přítomné čekal nefalšovaný ruský boršč se zakysanou smetanou, nakrájený pecen chleba, zelňáky, tvarohové blinčiky, čokoládové palačinky, jednohubky s čabajkou a okurkou… Kdo měl chuť, mohl si dát panáčka vodky, kterou bylo možné zředit džusem. Večer s ruskou klasikou I pohostinností stál zato. Stát zato budou i reprízy, jejichž termíny najdete v programu Divadla Kampa.

                                                                                          

  Don Quijote
  Divadlo Radka Brzobohatého  

  po 8. 4. 2024  
  9:00 a 11:00 hodin          
  90,-       

  Šílenství a genialita jdou ruku v ruce. Je bláznivá společnost, která relativizuje základní morální hodnoty, rozmělňuje skutečnou pravdu řadou alternativních pravd a popírá i to co vidí na vlastní oči, nebo jednotlivec trpící psychickou chorobou, který pozná, co je skutečné dobro, pravda a láska? Don Quijote ač blázen vidí jasně! Psychiatrický pacient nastavuje společnosti zrcadlo. Divadlo Radka Brzobohatého přichází s novou interpretací slavného románu Miguela de Cervantese s Jakubem Slachem v titulní roli.

  Hrají: J. Slach, J. Žampa/ M. Šnajdr, A. Fišerová, B. Kepková, A. Hardt/ K. Hábl, L. Malínek, M. Enčev , Ad.

  Představení ještě nemělo premiéru.  Thomas Berhard
  BRATR, SESTRA A JÁ 
  Divadlo Pohádka Praha                      
  út 23. 4. 2024
  10.00
  70,- Kč

  Sebeironie jako přístup k životu….
  Dene, nejstarší sestra, pořádá u příležitosti návratu svého bratra z psychiatrické léčebny slavnostní oběd. Rodinné setkání přinese mnoho komických situací a zároveň otevírá mnoho témat k zamyšlení.
  Tragikomické setkání tří sourozenců na rodinné oslavě, během které se postupně odhalují životní postoje, společenská klišé, neskrývané pravdy, skryté touhy a vztahová problematika nejen v rodinných vztazích. Inscenace je doplněna hudbou Ludwiga van Beethovena.

  Námět: Thomas Berhard / Překlad: Zuzana Augustová.
  Hudba: Ludwig van Bethowen.
  Výtvarná spolupráce, kostýmy: Tereza Kraucherová, Andrea Waidingerová, Hana Bernardová.
  Dramaturgie, výprava a režie: Tomáš Kraucher.

  Instalajf    
  Divadlo Procity  
  út 14. 5. 2024          
  10:00    
  90,-    

  „Buďme sami sebou“, ale jde to vůbec?“ 

  Trojice teenagerů žije na pomezí dvou světů. V jednom vyrůstali a nechali se formovat společností, druhý, virtuální, je pro ně zatím neprobádanou půdou. A není jednoduché se v něm vyznat.

  Občas se ve svém vesmíru ztrácí, docházejí k trapně zoufalým, ale i komickým rozhodnutím, které jen podtrhávají absurditu a vážnost této doby.

  Divadelní hra Instalajf vypovídá o tom, jak těžké je unést starosti vlastního života a rodinných problémů ve světle starostí online života. Záplava zábavy, informací a nekonečných možností podněcuje digitální závislosti, a spolu s tím přináší deprese a úzkosti způsobené srovnáváním se.

  Možná si během hry také uvědomíte, jak hluboce žijete v tomto paralelním světě a přehodnotíte svůj postoj, a třeba i to, jak se v něm pohybovat dál.

  Délka: 60 minut             
  OBSAZENÍ
  Tereza Hrubá
  Daniel Dvořák
  Eliška Kahoun
  Ropáci 
  Divadlo Rozmanitostí Most         
  pá 24. 5. 2024          
  10.00  
  70,-                        

  Dobrodružný příběh o dospívání na Mostecku. Přidejte se k pátrání po podivném tvorovi a historii Mostu! 

  „Kdo jsme, když se nikdo nedívá?” 

  Čtyři kamarády (a tak trochu antihrdiny) spojí pátrání po skrytém nebezpečí, které ohrožuje jejich město. Dokáží se naši hrdinové vyrovnat s nebezpečím, které číhá v ulicích i s problémy, které na ně čekají doma? Dobrodružný příběh s ekologickým přesahem volně pracuje s motivy legendárního filmu Ropáci.

  Laskavě ironická inscenace mapuje dospívání v oblasti ústeckého kraje. Vizuálně poutavá a současná scénografie pracujíe s pestrou škálou filmových prostředků

  Protože Most máme všichni pod kůži.

  Pro diváky 12+.

  Objednávka

  Objednávky přijímáme od 8. 1. 2024  od 7:00.


  Vaše objednávka musí být potvrzena elektronicky.
  Rovněž případné odhlášení školy z představení musí být potvrzeno e-mailem.
  Kontrolu přihlášení provádějte v kolonce přihlášené školy.

  Z technických důvodů nemusí být objednávka aktivní. Můžete ji poslat i mailem na:    ortova@divadlodecin.cz .


  divadloDMĚSTSKÉ DIVADLO DĚČÍN facebook-logo

  Městské divadlo Děčín,
  příspěvková organizace

  Teplická 587/75
  Děčín IV
  405 02

  úřední hodiny: 
  po-pá 9:00 - 15:00 hod
  telefonní čísla:
  divadlo: 412 530 630
  kino: 412 531 431

  Pokladna divadla
  je otevřená od 15.00 do 20.00
  každý všední den a vždy hodinu
  před začátkem představení.


  Divadelní klub
  Martina Novotná
  777 822 052
  Divadelní klub otevírá vždy hodinu před představením.